Класифікація приміщень за ступенем небезпеки ураження електричним струмом


Знаки і плакати з електробезпеки, допоміжні знаки і таблички.


Виробнича інструкція з експлуатації електродвигунів


Плакати з надання першої медичної допомоги


Фактори ураження електричним струмом


Ураження людини електричним струмом: різновиди


Електротравматизм і заходи щодо його попередження


ІНСТРУКЦІЯ З ОХОРОНИ ПРАЦІ ПІД ЧАС ВИКОНАННЯ ЕЛЕКТРОМОНТАЖНИХ РОБІТ НА ПІДПРИЄМСТВІ


Небезпека ураження електричним струмом


ІНСТРУКЦІЯ З ОХОРОНИ ПРАЦІ ПІД ЧАС ВИКОНАННЯ ЕЛЕКТРОМОНТАЖНИХ РОБІТ У ДІЮЧИХ ЕЛЕКТРОУСТАНОВКАХ

Четвер, 21.11.2024, 10:11 Вітаю Вас Гість

БЕЗПЕКА РОБІТ В ЕЛЕКТРОУСТАНОВКАХ

Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

ОПЕРАТИВНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ


Згідно з визначенням до оперативного обслуговування належить комплекс робіт з:
– ведення необхідного режиму роботи електроустановок;
– проведення перемикань, оглядів обладнання;
– підготовки до проведення ремонту (підготовки робочого місця, допуску).
(витяг із "Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів", зареєстрованих в Мін’юсті України)
Порядок оперативного обслуговування встановлено в оперативно-диспетчерських нормативних документах, основним з яких є "Правила виконання оперативних перемикань".
Роботи, які виконуються під час оперативного обслуговування, оформлюються в оперативній документації, без додаткового оформлення нарядів-допусків або розпоряджень. Окремого роз’яснення вимагає операція встановлення заземлень, яка згідно з визначенням належить до оперативного обслуговування електроустановок як операція, що виконується під час підготовки робочого місця (див. визначення оперативного обслуговування). Дійсно, якщо під час підготовки робочого місця потрібно встановлювати переносні заземлення, то ПБЕЕ не вимагають оформляти цю роботу нарядом (розпорядженням). Винятком є встановлення заземлень в електроустановках, передбачених окремими вимогами ПБЕЕ, наприклад, встановлення заземлення під наведеною напругою, на яке вимагається оформляти окремий наряд тощо.
У випадках коли встановлення переносного заземлення проводиться в електроустановках, компоновка або конструкція яких не дозволяє безпечно виконувати операцію встановлення переносних заземлень (наявність напруги на інших приєднаннях, що знаходяться поблизу або зверху), то особа, яка дає доручення на виконання цієї роботи, повинна встановити можливість безпечного її виконання та прийняти рішення щодо оформлення роботи нарядом (розпорядженням) у кожному конкретному випадку. Це відповідає вимогам ПБЕЕ (розділ 1), де передбачено, що виходячи із місцевих умов можна вживати додаткових заходів, що підвищують безпеку робіт і не суперечать вимогам Правил.
Окремо слід зазначити, що будь-які дії персоналу в електроустановках з виконання своїх функціональних обов’язків або завдань посадових осіб слід вважати роботою, а категорії цих робіт можуть бути різними, у тому числі: оперативне або технічне обслуговування, огляди, ремонти тощо.
В ПБЕЕ записано: "Забороняється під час огляду виконувати будь-яку роботу". Це слід розглядати як редакційний недолік, тут мається на увазі, що під час огляду забороняється виконувати будь-яку іншу роботу, тому що огляд — це також робота, яку виконує працівник.
Під час огляду електроустановок понад 1000 В забороняється відчиняти двері приміщень, комірок, не обладнаних сітчастими огородженнями або бар’єрами, якщо відстань між дверима і струмовідними частинами менша за зазначену в таблиці 5.1 Правил. Перелік таких приміщень і комірок затверджує керівництво підприємства.
В електричних мережах до таких електроустановок здебільшого відносяться виготовлені раніше заводами-виробниками конструкції окремих КТП, у яких камери, де розташовані запобіжники 10 кВ, мають відстані менші, ніж зазначені в таблиці 5.1 ПБЕЕ. Особливо небезпечними є конструкції КТП, в яких після вимкнення роз’єднувача 10 кВ, розташованого на дверях РУ, залишається напруга на проводах 10 кВ, що проходять поблизу запобіжників. На практиці під час замінювання запобіжників у таких травмонебезпечних конструкціях КТП мали місце непоодинокі випадки електротравматизму, в тому числі із смертельним наслідком, причому, за свідченням очевидців, більшість постраждалих працівників, а також ті, хто давали завдання, не знали про заборону відчиняти двері у цих випадках, а також не знали особливостей і небезпеки конструкцій таких КТП.
Щоб запобігти електротравматизму в таких КТП під час замінювання запобіжників, необхідно вимкнути ПЛ 10 кВ, до якої підключене таке КТП, і таким чином зняти напругу з комірки, де розташовані запобіжники 10 кВ.
Перелік приміщень і комірок, у яких відстань між дверима і струмовідними частинами менша за зазначену, повинен затверджуватись керівництвом підприємства, а не структурного підрозділу, що часто зустрічається на практиці. З цим переліком повинні бути ознайомлені всі працівники, які організовують або виконують роботи в таких електроустановках, і в першу чергу — працівники, які видають наряди (розпорядження), дають дозволи і готують робочі місця, а також проводять огляди.


Форма входу
ПОПУЛЯРНІ ФАЙЛИ


Конституція України


Электрическая безопасность: Учеб. пособие


Электробезопасность в трёхфазных сетях переменного тока


Постер "Електробезпека"


Закон України "Про охорону праці"


Релейная защита в распределительных электрических сетях. Пособие для практических расчетов


Закон України "Про електроенергетику"


Билеты на 4 группу по электробезопасности


КОРОТКА ПАМ'ЯТКА НАСЕЛЕННЮ ПО ЕЛЕКТРОБЕЗПЕЦІ


Електробезпека на виробництві. Рівень знань. Кваліфікаційні групи.

Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0